Django REST framework - en to tr_TR translation catalogue (95 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
tr_TR: Geçersiz yetkilendirme başlığı. Gerekli uygunluk kriterleri sağlanmamış.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
tr_TR: Geçersiz yetkilendirme başlığı. Uygunluk kriterine ait veri boşluk karakteri içermemeli.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
tr_TR: Geçersiz yetkilendirme başlığı. Uygunluk kriterleri base64 formatına uygun olarak kodlanmamış.

en: Invalid username/password.
tr_TR: Geçersiz kullanıcı adı / şifre.

en: User inactive or deleted.
tr_TR: Kullanıcı aktif değil ya da silinmiş

en: Invalid token header. No credentials provided.
tr_TR: Geçersiz token başlığı. Kimlik bilgileri eksik.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
tr_TR: Geçersiz token başlığı. Token'da boşluk olmamalı.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
tr_TR: Geçersiz token başlığı. Token geçersiz karakter içermemeli.

en: Invalid token.
tr_TR: Geçersiz simge.

en: Auth Token
tr_TR: Kimlik doğrulama belirteci

en: Key
tr_TR: Anahtar

en: User
tr_TR: Kullanan

en: Created
tr_TR: Oluşturulan

en: Token
tr_TR: İşaret

en: Tokens
tr_TR: İşaretler

en: Username
tr_TR: Kullanıcı adı

en: Password
tr_TR: Şifre

en: Unable to log in with provided credentials.
tr_TR: Verilen bilgiler ile giriş sağlanamadı.

en: Must include "username" and "password".
tr_TR: "Kullanıcı Adı" ve "Parola" eklenmeli.

en: A server error occurred.
tr_TR: Sunucu hatası oluştu.

en: Malformed request.
tr_TR: Bozuk istek.

en: Incorrect authentication credentials.
tr_TR: Giriş bilgileri hatalı.

en: Authentication credentials were not provided.
tr_TR: Giriş bilgileri verilmedi.

en: You do not have permission to perform this action.
tr_TR: Bu işlemi yapmak için izniniz bulunmuyor.

en: Not found.
tr_TR: Bulunamadı.

en: Method "{method}" not allowed.
tr_TR: "{method}" metoduna izin verilmiyor.

en: Could not satisfy the request Accept header.
tr_TR: İsteğe ait Accept başlık bilgisi yanıt verilecek başlık bilgileri arasında değil.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
tr_TR: İstekte desteklenmeyen medya tipi: "{media_type}".

en: Request was throttled.
tr_TR: Üst üste çok fazla istek yapıldı.

en: This field is required.
tr_TR: Bu alan zorunlu.

en: This field may not be null.
tr_TR: Bu alan boş bırakılmamalı.

en: This field may not be blank.
tr_TR: Bu alan boş bırakılmamalı.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
tr_TR: Bu alanın {max_length} karakterden fazla karakter barındırmadığından emin olun.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
tr_TR: Bu alanın en az {min_length} karakter barındırdığından emin olun.

en: Enter a valid email address.
tr_TR: Geçerli bir e-posta adresi girin.

en: This value does not match the required pattern.
tr_TR: Bu değer gereken düzenli ifade deseni ile uyuşmuyor.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
tr_TR: Harf, rakam, altçizgi veya tireden oluşan geçerli bir "slug" giriniz.

en: Enter a valid URL.
tr_TR: Geçerli bir URL girin.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
tr_TR: Geçerli bir IPv4 ya da IPv6 adresi girin.

en: A valid integer is required.
tr_TR: Geçerli bir tam sayı girin.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
tr_TR: Değerin {max_value} değerinden küçük ya da eşit olduğundan emin olun.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
tr_TR: Değerin {min_value} değerinden büyük ya da eşit olduğundan emin olun.

en: String value too large.
tr_TR: String değeri çok uzun.

en: A valid number is required.
tr_TR: Geçerli bir numara gerekiyor.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
tr_TR: Toplamda {max_digits} haneden fazla hane olmadığından emin olun.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
tr_TR: Ondalık basamak değerinin {max_decimal_places} haneden fazla olmadığından emin olun.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
tr_TR: Ondalık ayracından önce {max_whole_digits} basamaktan fazla olmadığından emin olun.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
tr_TR: Datetime alanı yanlış biçimde. {format} biçimlerinden birini kullanın.

en: Expected a datetime but got a date.
tr_TR: Datetime değeri bekleniyor, ama date değeri geldi.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
tr_TR: Tarih biçimi yanlış. {format} biçimlerinden birini kullanın.

en: Expected a date but got a datetime.
tr_TR: Date tipi beklenmekteydi, fakat datetime tipi geldi.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
tr_TR: Time biçimi yanlış. {format} biçimlerinden birini kullanın.

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
tr_TR: Duration biçimi yanlış. {format} biçimlerinden birini kullanın.

en: "{input}" is not a valid choice.
tr_TR: "{input}" geçerli bir seçim değil.

en: More than {count} items...
tr_TR: {count} elemandan daha fazla...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
tr_TR: Elemanların listesi beklenirken "{input_type}" alındı.

en: This selection may not be empty.
tr_TR: Bu seçim boş bırakılmamalı.

en: "{input}" is not a valid path choice.
tr_TR: "{input}" geçerli bir yol seçimi değil.

en: No file was submitted.
tr_TR: Hiçbir dosya verilmedi.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
tr_TR: Gönderilen veri dosya değil. Formdaki kodlama tipini kontrol edin.

en: No filename could be determined.
tr_TR: Hiçbir dosya adı belirlenemedi.

en: The submitted file is empty.
tr_TR: Gönderilen dosya boş.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
tr_TR: Bu dosya adının en fazla {max_length} karakter uzunluğunda olduğundan emin olun. (şu anda {length} karakter).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
tr_TR: Geçerli bir resim yükleyin. Yüklediğiniz dosya resim değil ya da bozuk.

en: This list may not be empty.
tr_TR: Bu liste boş olmamalı.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
tr_TR: Sözlük tipi bir değişken beklenirken "{input_type}" tipi bir değişken alındı.

en: Value must be valid JSON.
tr_TR: Değer geçerli bir JSON olmalı.

en: Search
tr_TR: Arama

en: Ordering
tr_TR: Sıralama

en: ascending
tr_TR: artan

en: descending
tr_TR: azalan

en: Invalid page.
tr_TR: Geçersiz sayfa.

en: Invalid cursor
tr_TR: Geçersiz imleç.

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
tr_TR: Geçersiz pk "{pk_value}" - obje bulunamadı.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
tr_TR: Hatalı tip. Pk değeri beklenirken, alınan {data_type}.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
tr_TR: Geçersiz hyper link - URL maçı yok.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
tr_TR: Geçersiz hyper link - Yanlış URL maçı.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
tr_TR: Geçersiz hyper link - Nesne yok..

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
tr_TR: Hatalı tip. URL metni bekleniyor, {data_type} alındı.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
tr_TR: {slug_name}={value} değerini taşıyan obje bulunamadı.

en: Invalid value.
tr_TR: Geçersiz değer.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
tr_TR: Geçersiz veri. Bir sözlük bekleniyor, ama var {datatype}.

en: Filters
tr_TR: Filtreler

en: None
tr_TR: Hiç kimse

en: No items to select.
tr_TR: Seçenek yok.

en: This field must be unique.
tr_TR: Bu alan benzersiz olmalıdır.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
tr_TR: {field_names}  alanları benzersiz bir set yapmak gerekir.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
tr_TR: Bu alan "{date_field}" tarihine göre eşsiz olmalı.

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
tr_TR: Bu alan "{date_field}" ayına göre eşsiz olmalı.

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
tr_TR: Bu alan "{date_field}" yılına göre eşsiz olmalı.

en: Invalid version in "Accept" header.
tr_TR: "Kabul et" başlığında geçersiz sürümü.

en: Invalid version in URL path.
tr_TR: URL yolunda geçersiz sürüm.

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
tr_TR: URL yolunda geçersiz sürüm. Sürüm adlarında eşleşen bulunamadı.

en: Invalid version in hostname.
tr_TR: Hostname geçersiz sürümü.

en: Invalid version in query parameter.
tr_TR: Sorgu parametresi geçersiz sürümü.
